Rusztowanie typu Plettac jest najbardziej rozpowszechnionym systemem rusztowań w Polsce i środkowej Europie.

Ponieważ nie jestem tylko sprzedawcą, ale przede wszystkim praktykiem, niejedne rusztowanie już zmontowałem i w przeważającej ilości było to właśnie rusztowanie Plettac.

Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą jest waga. Podczas montażu większej ilości rusztowań, każdy kilogram jest ważny. Montując zestaw rusztowań o powierzchni ok. 100-120 m2 musimy przygotować się na podnoszenie i dźwiganie wielu elementów, których łączna waga może wynieść nawet tonę. Jeżeli chcemy zmontować rusztowania o wysokości 4-6 m, to nie zrobi to większej różnicy, lecz jeżeli będziemy musieli podawać elementy na 12-16 metr, to ręce montażysty rusztowań będą automatycznie bardziej zmęczone. Pamiętać należy, że po montażu trzeba rozpocząć prace, a zmęczony pracownik jest po prostu mniej wydajny. Waga rusztowań odgrywa też dużą rolę podczas kontroli drogowej. Aby zmieścić na samochód cały zestaw może się okazać, że przewozimy o 100kg więcej, a to może być np. tylko 5 podestów rusztowania Plettac. Kiedyś klient zarzucił mi, że skoro rusztowanie jest lekkie, to pewnie jest kiepskiej jakości. Nic bardziej mylnego! Przy dzisiejszej technice i dostępności wiedzy, producent jest w stanie osiągnąć wyższe parametry gotowego wyrobu, co nie jest bez znaczenia dla zmian klimatycznych.

Kolejną zaletą rusztowań Plettac jest łatwość i intuicyjność montażu. Montuje się je na tak zwane zapadki (z wyjątkiem kotwień), co znacznie przyśpiesza proces ich montażu, a dokonać może tego nawet dwóch pracowników. Mogę się pochwalić, że zdarzyło mi się kilka razy montować rusztowanie samemu – jest to możliwe!. Najtrudniejszym etapem montażu jest stawianie kolejnych pięter i montaż stężeń ukośnych, jednak satysfakcja z osiągniętego celu w postaci postawienia całego zestawu jest ogromna.

Dostępność – to chyba przeważający argument, aby właśnie taki system rusztowań był wykorzystywany w Państwa firmach. Rusztowania Plettac to najbardziej dostępny system rusztowań w Polsce, więc można go zakupić chyba w każdym z powiatów polskich. Załóżmy, że budowa od naszej bazy jest oddalona o 80-100 km i po przyjeździe okaże się, że zapomnieliśmy załadować cztery stopy rusztowania, to czy taniej będzie poszukać sprzedawcy lub wypożyczalni gdzieś na miejscu, czy jechać z powrotem tracąc pieniądze na paliwo i czas, w którym moglibyśmy wykonać wiele innych prac? Nie będę ukrywał, że taki stary wyjadacz jak ja, niejednokrotnie zapomniał jakiegoś elementu. Może się również okazać, że do pełnego „zarusztowania” ściany zabrakło nam jednej ramki i dwóch podestów lub jest nam potrzebny trawers rusztowania Plettac, którego akurat nie mamy. W takiej sytuacji dostępność sklepów i wypożyczalni rusztowań jest kluczowa.

Na zakończenie przypomnę, że oferowane przez Polsprzęt rusztowania Plettac spełniają wszystkie rygorystyczne normy, posiadają DTR i certyfikat bezpieczeństwa. Można stawiać je nawet do 60,0 m wysokości bez dodatkowych obliczeń statycznych. Najczęściej kupowaną długością pola jest 3,0 m, ale w ofercie posiadamy również pola 2,5m; 2,0m; 1,5m; 1,1m i 0,7m. Rusztowanie występuje z podestami drewnianymi, stalowymi i aluminiowo-sklejkowymi.

Firma Polsprzęt Janusz Morawiec z siedzibą w Goleszowie jest jedną z najstarszych firm w branży rusztowaniowej i prowadzi sprzedaż oraz wynajem rusztowań takich systemów jak Plettac – rusztowanie PUM, L-0,73 – rusztowanie BAL, Rux – rusztowanie ROM, Termosprzęt – rusztowanie RR 0,8, rusztowania Warszawskie i rusztowania KRAUSE.