Jak już Państwo z pewnością wiedzą, w poprzednim artykule opisałem wady i zalety rusztowania PLETTAC. Dzisiaj przyszedł czas na opis i porównanie rusztowania RUX.

Rusztowanie RUX na pierwszy rzut oka nie różni się od rusztowania PLETTAC, ale jeżeli się przyglądniemy, a w szczególności przyłożymy miarę, to zorientujemy się, że rusztowanie RUX jest po prostu węższe. Jest to jego główną zaletą, gdyż dzięki niewielkiej szerokości rusztowanie RUX można postawić w wąskich przesmykach, czy w linii szerokiego chodnika, nie zajmując przy tym jego całego pasa ruchu. Jeżeli rusztowanie jest węższe, to jednocześnie jest też lżejsze, dlatego kolejną zaletą rusztowania RUX jest jego niska waga. W poprzednim artykule pisałem jak istotną rolę odgrywa waga rusztowania, więc pozwolą Państwo, że teraz to pominę. System rusztowania RUX, podobnie jak rusztowanie PLETTAC, może zmontować dwóch pracowników, a sam montaż przebiega bardzo podobnie i tak samo intuicyjnie.

W latach 80-90 ubiegłego stulecia, rusztowanie RUX było bardzo rozpowszechnione na terenie byłego RFN i mało dostępne w Polsce. Na chwilę obecną, w już zjednoczonych Niemczech, dominują jednak rusztowania LAHER, lecz o tym napiszę w kolejnym artykule. W Polsce jest stosunkowo mało producentów systemu rusztowań RUX, dlatego dostępność jest chyba jedynym minusem porównując rusztowanie RUX z rusztowaniem PLETTAC.

Polsprzęt posiada w swojej ofercie rusztowania typu RUX, które spełniają wszystkie rygorystyczne normy i posiadają pełną dokumentację. Podobnie jak w systemie rusztowań PLETTAC, w rusztowaniach RUX występują pomosty drewniane, stalowe i aluminiowo sklejkowe, a najczęściej kupowaną długością pola jest 3,0 m. W ofercie posiadamy również pola 2,5m i mniejsze.

Jeżeli interesuje Państwa więcej szczegółów, z miłą chęcią odpowiem na każde pytanie i doradzę jaki system rusztowań będzie najbardziej odpowiedni.

Zapraszam do kontaktu
+48 691103691 lub janusz.morawiec@polsprzet.pl