Rusztowanie Layher to rusztowanie z tak dużą ilością zalet, że naprawdę trudno jest napisać o nich w kilku zdaniach.

W odróżnieniu od rusztowań Plettac, które są najpopularniejszym systemem w Europie, oraz rusztowań Rux których główną zaletą jest ich mała szerokość, rusztowania Layher są najbardziej „sztywnym” systemem rusztowań. Dzięki połączeniom w systemie klin-kieszeń, ich elementy są idealnie dopasowane. Stężenia oraz poręcze tych rusztowań montuje się przy użyciu młotka, co eliminuje jakiekolwiek luzy i znacznie usztywnia cały system. Najczęściej występują tutaj podesty stalowe lub aluminiowo-sklejkowe o długościach 3,07m, 2,57m, 2,07m, 1,57m, 1,07m, 0,73m.

Podobnie jak w systemach Plettac i Rux, rusztowania Layher charakteryzuje się łatwością i intuicyjnością montażu.

Należy pamiętać, że wymiarowo dostosowanymi rusztowaniami do systemu Layher, są takie systemy rusztowań jak: rusztowanie BAL, rusztowanie ALTRAD MOSTOSTAL i rusztowanie BAUMAN.

Na zakończenie przypomnę, że wszystkie oferowane przez Polsprzęt rusztowania spełniają rygorystyczne normy, posiadają DTR i certyfikaty bezpieczeństwa. Posiadamy w sprzedaży zarówno ramy i elementy stalowe oraz aluminiowe.

Firma Polsprzęt Janusz Morawiec z siedzibą w Goleszowie jest jedną z najstarszych firm w branży rusztowaniowej w Polsce i prowadzi sprzedaż oraz wynajem rusztowań i szalunków.